Aktuality / A muži


DERBY: Sokol Třebeš - FC Slavia HK 1:1 (1:0) PK 3:4

VOTROK Krajský přebor


Sestava: Moník - Špaček, Šolc, Lán, Mottl - Derner (50´ Fišera), Brázda (89´ Černý), Hloušek, Rolník (80´ Erber) - Havrda, Řezáč  

Branka: 56´ Řezáč (PK) 

 Derby, druhé za víkend. Jestli si domácí v referátu A týmu stěžují na hádavý tým Slavie, tak by to chtělo i taktéž menší sebereflexi některých hráčů a vedení týmů. Když vedoucí týmu nebo kdoví kdo tam furt dovádí při každém verdiktu a trenér domácích musí lavičce říkat, že to tak bylo, tak asi nebude hádavý tým jen na jedné straně. To ovšem občas chybí koukat na obě strany. Derby přináší více emocí než normální zápas, ještě na takovém terénu. Ještě poslední vzkaz pro domácího kapitána, dokud nevíš co komu je, nechoď nadávat někomu, za to že leží. Každý kdo zažil někdy migrénu, tak jí nikomu nepřeje, ani tobě jí nepřejeme, jen se zamysli :) 

Pojďme k fotbalu, ovšem k fotbalu .. Bohužel prý ani domácí nemohou za stav hrací plochy (nemožno nazvat trávníku), na které by nechtěli běžet ani koně Velkou Pardubickou a to se se pohybujeme ve fázi oraniště a né doskoku u Taxise. Takže fotbal se odehrával ve vzduchu, nákopama, se spousty soubojů, které boleli obě strany, ani náhodou jednu víc. Bohužel, když nemůžeš hrát fotbal, k soubojům zákonitě docházet musí. Domácí měli na začátku nějaké standardky, které jsme ubránili a zahrozili jsme my. Bohužel Řezáč po dobré práci u lajny trefil břevno domácích a jeho další šanci po hlavičce chytil domácí brankář. Už to vypadalo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu, jenže jsme bohužel nepohlídali domácí hráče po centru z půlky hřiště a po střele na zadní tyč jsme prohrávali 1:0. 

Věděli jsme, že to bude boj, urvat to srdíčkem po předchozích nepovedených zápasech, bojovat jeden za druhého a nechtít nechat Třebeš vyhrát. Hned po přestávce Jakub Lán vystřelil zpoza vápna a brankář domácích i kvůli sluníčku s velkou námahou vytlačil míč na břevno. Za dalších pár minut šel Michal Brázda ve vápně za míčem, které domácí obránci díky hřišti nedokázali odkopnout a následně Brázdu faulovali - penalta. Míč si vzal Jiří Řezáč a poslal míč přesně k tyči. Ač brankář vystihl směr, neměl šanci. Klobou dolu před mladým střelcem, v 16 letech si za nepříznivého stavu vzít tíhu penalty na sebe a proměnit, potlesk! Třebeš zahrozila ve druhém poločase jen jednou, za to pořádně. Martin Šolc nezvládl hlavičkou malou domů, domácí útočník si píchl míč i okolo brankáře Jana Moníka, ovšem míč mířil vedle branky a útočník již nestačil zamířit přesně. Deset minut před koncem jsme mohli udeřit, když se Matěj Mottl dostal od lajny podél brankové čáry až na malé vápno, hledal ve vápně spoluhráče, ale bohužel žádného nenašel. Konec utkání byl nervózní, jak derby bývá, strkanice, hádky - asi jednostranné :). 

Šlo se tedy na penalty, kdoví co se s naším týmem stalo, ale dva rozstřely, žádná neproměněná penalta a 4 chycené penalty Janem Moníkem! Držíme s rivalem z města i po třech utkáních neporazitelnost a to jsme šli do tohoto utkání v naší nejhorší vnitřní pozici a nepohodě.

Další, veledůležité, utkání odehrajeme doma v sobotu 6.10. od 10:15, kdy přivítáme nováčka ze Sobotky.

Detail zápasu

Šimon Derner, 2018-10-01 20:25:53

Zpět

Předchozí zápas


Jičín
FC Slavia HK

Nejlepší hráč zápasu


Nejlepší hráč nebyl dosud určen!

Příští zápas


×

Upozornění !

Žádný zápas není naplánován!

Tabulka


1. Libčany 61
2. Nový Bydžov 48
3. Kostelec n.O. 46
4. Třebeš 44
5. Vysoká n. L. 44
6. Vrchlabí 42
7. Červený Kostelec 41
8. Jičín 38
9. FC Slavia HK 34
10. Chlumec n.C. 33

Kalendář


Srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
   
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Partneři klubu